پس از سال ها رکود ، تعریض جاده خوی به فیرورق شروع بکار می کند ؟

مفرد 1390/09/11 , ساعت 13:13 چاپ مطلب
شهر توریستی فیرورق xoy.irمحور پر تردد خوی به شهر توریستی فیرورق ، که روزانه و به خصوص ایام تعطیل شاهد تردد هزاران دستگاه وسیله نقلیه است یکی از پرترافیکترین محورهای مواصلاتی خوی به شمار می رود.

شهر سرسبز فیرورقوبلاگ خبری خوی (xoy.ir و khoyli.com) - شهر توریستی فیرورق : پروژه تعریض محور 4کیلومتری خوی به فیرورق ، همانند اغلب پروژه های عمرانی خوی مدتی پس از آغاز راکد مانده بود که سایت شهرداری خبر از تصمیم بر ادامه آن داد.

البته انتظار بجایی بود اگر بجای تعریض تبدیل آن به اتوبان در پیش گرفته می شد چون قطعاً تعریض سیاستی بیش از یک دهه قبل برای این محور بوده که حال نمی تواند پاسخگوی حجم تردد فعلی و آتی از آن باشد ولی همینکه تصمیم به اتمام یک پروژه راکد دیگر در این شهر گرفته می شود جای شکر دارد. امیدواریم به زودی شاهد اتمام این پروژه باشیم.

سایت شهرداری خوی به نقل از معاون فنی و شهرسازی شهرداری خوی اعلام کرد؛ در اجرای توافقنامه فی ما بین شهرداری های خوی ، فیرورق و اداره راه و ترابری، پروژه تعریض محور خوی – فیرورق در دستور کار شهرداری های خوی و فیرورق قرار گرفت. مهندس سید سجادی ضمن اعلام این خبر افزود: طول این پروژه 4 کیلومتر بوده که 1 کیلومتر آن تا ابتدای جاده پسک ( حریم شهر خوی ) و 3 کیلومتر دیگر آن تا تقاطع بلوار ورودی فیرورق انجام می شود.

وی با بیان اینکه 1.5 کیلومتر از سوی شهرداری خوی و 2.5 کیلومتر آن از سوی شهرداری فیرورق انجام می شود ، اضافه کرد: حجم عملیات خاکی شامل 1700 متر مکعب خاکبرداری و 80000 متر مکعب خاکریزی می باشد که تا کنون 5200 متر مکعب عملیات خاکی انجام شده و در سال آتی با مساعد شدن شرایط جوی نسبت به آسفالت آن اقدام می گردد.
با اتمام این پروژه عرض 8 متری فعلی جاده به 24 متری سواره رو استاندارد افزایش می یابد.
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد