X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

پرسپولیس - تراکتور؛‌ دیدار دو بحران زده

مفرد 1390/09/09 , ساعت 13:45 چاپ مطلب
http://s1.picofile.com/file/6523114684/%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%88%D8%B1_xoy_ir_%D8%AE%D9%88%DB%8C_khoyli_com.gif
تراکتورسازی تبریز در شرایطی یکی از حساس ترین بازیهای خود در لیگ یازدهم را این هفته برابر پرسپولیس برگزار خواهد کرد که با توجه به اتفاقات بازیهای اخیر اوضاع چندان رو به راهی را تجربه نمی کند و از این رو ضروری است تا این وضعیت هرچه زودتر سر و سامان یابد.

شش اشتباهی که قلعه نویی نباید در تبریز انجام می داد! xoy.ir وبلاگ خبری خویوبلاگ خبری خوی (xoy.ir و khoyli.com) - تراختور :

به گزارش خبرنگار مهر، در دیدار تراکتورسازان با راه آهن، اتفاقاتی که نباید می افتاد، افتاد تا امیر قلعه نویی حرفهای بعد از بازی خود را با تعجب بر زبان جاری سازد. حیرت ژنرال ابتدا بخاطر حضور فقط 13 هزار تماشاگر در ورزشگاه بود؛ آنهم در دیداری مهم که علی دایی حریف تراکتورسازی بود و پیش بینی می شد حداقل به واسطه آشتی تبریزی ها با آقای گل فوتبال جهان، تعداد تماشاگر زیادی برای تماشای این دیدار به استادیوم بیایند، اما خیلی ها همچون خود قلعه نویی با دیدن سکوهای خالی ورزشگاه بهت زده شده و انگشت حیرت به دهان گرفتند.

این منظره نازیبایی که برای اولین بار پس از چند سال در یکی از بازی های تیم محبوب تراکتورسازی تماشا شد، دلایلی برای بوجود آمدنش وجود دارد که اغلب هواداران، عمده ترین دلیل آن را کسب نتایج نه چندان خوب در هفته های اخیر می دانند.

اما خیلی ها از همان هفته های آغازین لیگ امسال که تراکتورسازی محرومیت خود از بازی های خانگی را پشت سر گذاشت و در دربی تبریز اولین میزبانی با حضور هوادارانش را انجام داد، به این نکته اذعان کردند که تراکتور نسبت به دو فصل قبل "ریزش تماشاگر" داشته و دلیلش نیز معلوم نیست.

شاید برخوردها و جریمه هایی که بعضا از سوی فدراسیون فوتبال متوجه تیم تراکتورسازی می شد و خیلی اوقات دامن هواداران را نیز همچون محرومیت از تماشای بازی های خانگی تیمشان می گرفت، تا حدودی مزید بر علت شد تا در بازی های خانگی تراکتورسازی، جاده های منتهی به ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز ترافیکی به سنگینی دو سال گذشته نداشته باشد و پارکینگ این استادیوم نیز خلوت تر از همیشه باشد.

دیدار فصل قبل تراکتور-پرسپولیس/ دیگر هیچ یک از این دو شماره 6 باتعصب در ترکیب تیمهای خود نیستند

اما اصلی ترین عاملی که تعجب سرمربی تراکتوری ها را در دیدار برابر راه آهن برانگیخت، شعارهای روی سکوها بود که کاملا متفاوت تر از قبل و با رنگ و بوی انتقاد غیرمستقیم همراه بود.

فریادهای "کیانی - کیانی" خیلی زود و در شرایطی که هنوز دیدار با راه آهن به نیمه نرسیده بود، سکوها را احاطه کرد و خیلی ها ماتشان برد که چرا اینقدر زود فریاد اعتراض هواداران به آسمان بلند شده و آنها نام بازیکن کنار گذاشته شده تراکتورسازی را صدا می زنند؟

این شعارها در حالی با نزدیک شدن زمان بازی به انتها، وسعت و شدت بیشتری به خود گرفت که پیش از این و حتی در اوضاع بدتر تیم تراکتورسازی، هرگز شعاری جز "عیبی یوخ" به گوش نمی رسید و همین موضوع نیز بر شدت تعجب حاضران بویژه قلعه نویی افزود تا او در کنفرانس بعد از بازی رو به دوربین ها و خبرنگاران بگوید: " ما فصل قبل با سپاهان سه گل به تراکتورسازی در تبریز زدیم ولی با این حال 100 هزار هوادار میزبان یکصدا شعار عیبی یوخ سر دادند اما نمی دانم چرا حالا که تیم تراکتورسازی مقابل حریف خود مساوی کرده و در رده ای بهتر از فصل قبل قرار دارد، چرا شعارهای انتقادی سر داده می شود؟"

به طور حتم این هواداران، تراکتور را همچون گذشته در ورزشگاه آزادی تنها نخواهند گذاشت

شکی نیست که تیم تراکتورسازی به نسبت دو فصل گذشته، نتایجی بهتر کسب کرده و جایگاهی به مراتب بالاتر دارد. این موضوع را آمار و ارقام هم تائید می کند و نشان می دهد که عملکرد امیر قلعه نویی در 14 هفته سپری شده از لیگ یازدهم، در قیاس با عملکرد فراز کمالوند در 14 بازی نخست تراکتورسازی در دو فصل گذشته بهتر بوده و از اینرو ضمن ملحوظ نظر قرار دادن انتظارات هواداران، نباید کسب نتایج ضعیف را عاملی معقول برای کم شدن تعداد تماشاگران و یا سر داده شدن برخی شعارهای انتقادی عنوان کرد.

بر حسب آمار، تیم تراکتورسازی در لیگ نهم که مصادف با اولین حضور این تیم در لیگ برتر پس از هشت سال بود، تا پایان هفته چهاردهم که دو بر یک نتیجه را به پرسپولیس در تهران واگذار کرد، با کسب 17 امتیاز در جایگاه دوازدهم ایستاده بود.

این تیم تبریزی در لیگ دهم نیز تا پایان هفته چهاردهم که در آن هفته شاهین بوشهر را دو بر یک برده بود، با جمع آوری 20 امتیاز در خانه هفتم قرار داشت اما اکنون که هفته چهاردهم لیگ یازدهم به پایان رسیده، تراکتورسازان با اندوخته 24 امتیازی خود رتبه پنجم جدول را اختیار کرده اند.

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که این قرارگیری در پنجمین خانه جدول، پس از پیمودن راهی از صدر به سمت پایین بوده و شاید اگر به قول خود قلعه نویی، رتبه فعلی تراکتورسازان با سیر صعودی از رده های پایین تر به سمت خانه پنجم جدول بود، شاید اکنون هواداران تراکتورسازی رضایت بیشتری از نتایج و جایگاه تیم محبوبشان داشتند.

با ناکامی های اخیر، قلعه نویی به شدت تحت فشار افکار عمومی قرار گرفته است

با این اوصاف می توان حق را به سرمربی تیم داد اما در این بین خواسته بحق هواداران فهیم تراکتورسازی نیز باید اجابت شود و آنها که دوست دارند تیمشان فصل به فصل پیشرفت داشته باشد، در پایان فصل این تیم باید رتبه ای باب میل خیل عظیم دوستدارانش کسب کند و رویایی آسیایی شدن سرخپوشان تبریزی تحقق یابد.

پیش بینی می شود تیم تراکتورسازی تا پایان نیم فصل اول در جمع بالانشینان باقی بماند تا در نیم فصل دوم با توجه به تکثر میزبانی ها و همچنین برودت هوای زمستان تبریز، نتایج دلخواه را کسب کرده و در پایان فصل نیز سهمیه آسیایی هدیه ای باشد از سوی ژنرال به هواداران تراکتورسازی.

شکی نیست که با حمایت سرمایه های عظیم تیم فوتبال تراکتورسازی، این تیم خواهد توانست مطالبه دوستدارانش را با شایستگی پاسخ دهد اما به نظر می رسد در مقطع کنونی، لازمه تحقق اهداف تراکتورسازان، اندکی حوصله بیشتر و حفظ تمرکز کادر فنی و بازیکنان است که بالطبع سود آن به جایی جز تبریز نخواهد رفت.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد