رکوردداران جراحی زیبایی بینی در جهان + عکس

مفرد 1390/09/07 , ساعت 13:34 چاپ مطلب
بدون شک می توان مایکل جکسون را رکورددار جراحی زیبایی بینی در جهان دانست.

وبلاگ خبری خوی (xoy.ir و khoyli.com) - پزشکی و سلامت:


مایکل جکسون

اولین جراحی بینی این خواننده پاپ در سال 1979 و به دلیل شکستگی بینی در یکی از تمرینات پیچیده رقص انجام شد اما موفقیت آمیز نبود و جکسون از مشکلات تنفسی که می توانست فعالیت حرفه ای او را تحت تاثیر قرار دهد، رنج می برد.

بعد از این ماجرا او به دکتر استیو هوفلین، جراح پلاستیک مشهور دنیای هالیوود معرفی شد که عمل راینوپلاستی (جراحی بینی) دوم و عمل های دیگر را در ادامه برای او انجام داد. در 27 ژانویه 1984، جکسون دچار یک بداقبالی شد؛ ضمن ساخت یک فیلم تبلیغاتی، بینی و پوست سرش بر اثر خطا در عملیات آتش بازی آتش گرفت و مجبور شد بار دیگر بینی خود را به تیغ جراحان بسپارد.


در طول این سال ها فرم صورتش هم تغییر کرده بود؛ به طوری که چند جراح نظر دادند که او حداقل هفت تا هشت جراحی بینی را پشت سر گذاشته است و جراحی ها، بینی او را به حدی تخریب کرده بودند که او مجبور بود بدون نوک بینی طبیعی خود زندگی کند. در عین حال، برخی متخصصان علم پزشکی به طور علنی بیان کردند که طبق عقیده آنها جکسون «سندروم دیسمورفی بدنی» دارد؛ نوعی اختلال روانی که در آن بیمار از جلوه ظاهری خود بیزار است و برای بهترشدن چهره بارها و بارها به سراغ جراحی های زیبایی می رود و هیچ وقت هم از نتیجه عمل راضی نیست. البته موضوع به همین جا ختم نشد.

فاکس نیوز و دیلی میل بعد از مرگ این خواننده پاپ گزارش دادند که قبل از قراردادن مایکل جکسون در تابوت، متوجه این موضوع شده اند که صورت جکسون بینی نداشته است! به گونه ای که وسط صورت او یک سوراخ سیاه به چشم می خورده و برای همین این فرضیه مطرح شده که جکسون به احتمال زیاد بیشتر مواقع با بینی مصنوعی در ملأ عام ظاهر می شده است.

این شایعه زمانی پیچید که یکی از نزدیکان او گفت که جکسون در خانه اش انواع و اقسام پروتزهای بینی داشت و برای نگه داشتن آنها روی صورتش از مواد چسبنده گوناگون استفاده می کرد. دلیل اصلی استفاده او از این بینی های مصنوعی هم تعداد بیش از حد جراحی های پلاستیکی که روی او انجام شده بود، عنوان شده است.

مایکل جکسون چینی ها


خانم شی سابنا که به مایکل جکسون چین شهرت یافته است، تاکنون بیش از 40 عمل جراحی پلاستیک روی صورتش انجام داده. این خانم 56ساله از سال 1985 این تعداد جراحی پلاستیک را روی صورتش انجام داده و حتی اگر شما بخواهید میانگین جراحی های زیبایی را که او هرساله روی صورت و بدنش انجام داده است به دست آورید، خواهید دید که او هر سال حداقل دوبار زیر تیغ جراحی پلاستیک رفته است. می گویند این خانم آن قدر به جراحی پلاستیک چهره اش علاقه داشته که شمار دقیق این جراحی ها از دستش در رفته و فقط می داند حدود شش یا هفت بار جراحی زیبایی بینی انجام داده است. البته این خانم چینی خودش یک جراح پلاستیک مشهور در چین به شمار می آید.

گینسی شدن به خاطر جراحی پلاستیک!

خانم 55 ساله ای در آمریکا پس از انجام پنجاه و دومین عمل جراحی زیبایی توانست رکورد تعداد عمل زیبایی را بشکند و اسمش در فهرست کتاب رکورد گینس منتشر شود. «سیندی جکسون» از سال 1988 تاکنون و با پولی که بعداز مرگ پدرش به ارث برده، هزینه بسیاری صرف عمل های زیبایی مانند لیپوساکشن، آرنج، با زوها، کشیدن پوست، پلک و دهان خود کرده و پنج بار بینی خود را به تیغ جراحان سپرده است تا صاحب یک بینی کوچک عروسکی شود.


البته این خانم بیان کرده که قصد وی از این عمل های جراحی رسیدن به رکورد و نام بردن از او در کتاب رکوردهای گینس نبوده بلکه می خواسته به آرزوی ذهنی خود یعنی داشتن چهره دلخواه برسد. وی در حال حاضر به عنوان مشاوره عمل جراحی زیبایی با پزشکان همکاری می کند و کتابی نیز درباره عمل زیبایی نوشته است.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد