X
تبلیغات
رایتل

نسل جدید ایرانی‌ها بلندتر شده‌اند

مفرد 1390/09/06 , ساعت 11:49 چاپ مطلب
رئیس پژوهشکده علوم غدد درون‌ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به افزایش قد ایرانی‌ها گفت: قد نهایی نسل جدید ایرانی امروزه 4 تا 5 سانتی‌متر نسبت به 20 سال پیش افزایش یافته است.

ایرانیان xoy.ir وبلاگ خبری خویوبلاگ خبری خوی (xoy.ir و khoyli.com) - پزشکی و سلامت: فریدون عزیزی در گفت‌وگو با فارس با اظهار تأسف از برخی اخبار منتشره در رسانه‌ها در خصوص کوتاهی قد نسل جدید ایرانی‌ها گفت: در مطالعات قند و لیپید که توسط مرکز تحقیقات غدد درون‌ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در شهر تهران انجام شد، معلوم شد که قد افراد ایرانی در حال افزایش است.

وی یکی از دلایل کوتاهی قد را سوء تغذیه و عدم تحرک دانست و افزود: در حال حاضر کمبودهای تغذیه‌ای گذشته را نداریم و نتایج این مطالعه نشان می‌دهد در شهر تهران که این تحقیق در آن انجام شده است، کوتاهی قد مشاهده نشده و قد نهایی نسل جدید ایرانی امروزه حدود 4 تا 5 سانتی‌متر نسبت به 20 سال پیش افزایش یافته است.

رئیس پژوهشکده علوم غدد درون‌ریز و متابولیسم دانشگاه شهید بهشتی تأکید کرد: ممکن است در برخی مناطق به علت کمبودهای تغذیه‌ای و عدم فعالیت مناسب بدنی شاهد کوتاهی قد باشیم اما این موضوع را نمی‌توان به کل نسل جدید بسط داد.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد