X
تبلیغات
رایتل
با عضویت در کانال تلگرام ما و شما از مطالب متنوع آن بهره مند شوید.  بررسی روابط بین خوی و استان وایوتس دزرو ارمنستان - وبلاگ خبری خوی
X
تبلیغات
رایتل

وبلاگ خبری خوی

دستچین خبر و مطالب خواندنی از سراسر جهان , خبرهای آذربایجان , خبرهای خوی , ایران و جهان در وبلاگ خبر خوی , Xoyun Xəbər Veblogı

بررسی روابط بین خوی و استان وایوتس دزرو ارمنستان

آذربایجان خوی xoy.ir وبلاگ خبری خوی
در پی سفر هیات فرهنگی ، اقتصادی ، ورزشی و گردشگری استان وایوتس دزرو کشور ارمنستان به خوی ، در جلسه ای در محل فرمانداری خوی راهکارهای افزایش همکاریها در بخش های مختلف با حضور هیات های ایرانی وارمنی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت .

خوی و ارمنستان xoy.ir وبلاگ خبری خویوبلاگ خبری خوی (xoy.ir و khoyli.com) - آذربایجان خوی : به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی ، در این جلسه که به ریاست غلامحسین عماری معاون استاندار و فرماندار خوی و آقای سرگئی باگراتیان استاندار وایوتس دزرو و هیأتی از فعالان بخش کشاورزی،گردشگری و اقتصادی دو کشور در محل فرمانداری خوی تشکیل یافت. عماری فرماندار خوی در سخنانی ضمن تشکر از حضور این هیات در وی ، افزایش همکاریها و تبادلات در حوزه های مختلف را سیاست دولتمردان ارشد دو کشور دانست و اظهار داشت که برگزاری این نشست ها باعث شتاب گرفتن همکاریهای دو طرف به ویژه پس از توافقاتی که در سفرها و بازدید های اخیر که هیأت ایرانی و ارمنی باهم داشتند،خواهد شد.
ایشان با اعلام آمادگی در جهت گسترش روابط اظهار داشت: خوی با ظرفیت های مناسب در حوزه های اقتصادی ، فرهنگی ، گردشگری ، ورزشی و مراکز علمی و دانشگاهی و در کنار آن وجود فرودگاه و حمل و نقل ریلی ، از گسترش همکاریها و تعاملات منطقه ای به ویژه با کشور های همسایه استقبال می کند .
عماری با تاکید بر روابط نزدیک بین دو کشور اظهار داشت: خوی از تعاملات بخشهای خصوصی و سرمایه گذاران ارمنی و ایرانی استقبال میکند .ایشان همچنین خواستار توسعه مناسبات در زمینه های فرهنگی و ورزشی شد .
فرماندار خوی با اشاره به تبادل تیم های ورزشی بین دو استان از همکاریهای ورزشی و گردشگری در یکسال اخیر اشاره و بر افزایش سطح همکاریها تأکید کردند.ان با توجه به وجود ظرفیت های خوی کشاورزی و دامپروری در  آن وجود واحد های تولیدی و تبدیلی،از جمله تولیدات کشاورزی و دامی از انتقال دانش و تجربیات خوی در این زمینه ها به ارمنستان استقبال کردند.
در ادامه باگراتیان استاندار وایوتس دزرو ارمنستان و رئیس هیات ارمنی ضمن تشکر از مهمان نوازی مسوولین خوی،در سخنانی بر افزایش سطح همکاریها و مناسبات میان دو طرف تاکید کرد و اظهار داشت: کشور ارمنستان خواستار همکاریهای بیشتر در زمینه های اقتصادی ، فرهنگی و ورزشی و علمی و استفاده از ظرفیت های مناسب خوی به ویژه در بخشهای تولیدی،کشاورزی،ورزشی و کشاورزی می باشد .
استاندار وایوتس دزرو در ادامه بر پیگیری تفاهمات صورت گرفته میان دو طرف در سفر های اخیر تاکید کردند .
در این جلسه همچنین اعضای هیات های دو طرف به رایزنی در حوزه های مختلف و بررسی زمینه های همکاری پرداختند .
گفتنی است در سفر این هیات به خوی ، از واحد های صنعتی خوی به ویژه کشتارگاه صنعتی،واحدهای تولید آب میوه و از مراکز فرهنگی و تاریخی ، از جمله بازار خوی ، آرامگاه شمس تبریزی و همچنین از پارک تازه تاسیس ملت و پارک گردشگری فیرورق بازدید کردند .

تاریخ ارسال: 1390/09/04 ساعت 23:12 | نویسنده: Xoy Oğli | چاپ مطلب
نظرات (1)
1390/09/05 10:08
بهنام
امتیاز: 0 0
لینک نظر
ای کاش فرماندار محترم کمی در مورد کشتار مسلمانان در سالهای اخیر و سالهای نه چندان دور به دست ارامنه نیز با همتای خود صحبت می کرد.
هنوز پیر مردان و زنان همشهری ما خاطرات آن روزها را فراموش نکرده اند.
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد