نگرانی از زنجیره ای شدن کودک ربایی در ارومیه/ پلیس: کذب است

مفرد 1390/09/01 , ساعت 18:18 چاپ مطلب
بزرگ شهر شدن غیر اصولی عایدی به غیر از افزایش ناامنی ، جرم ، جنایت برای ساکنان آن ندارد و ارومیه شهری که طی چند دهه اخیر با مرکز استان شدن به ناگاه با جذب سرمایه دیگر شهرهای استان و متمرکز نمودن تمامی امکانات در آن با سیل عظیمی از مهاجرت ها مواجه شد و بافت جمعیتی آن به مقدار قابل تاملی تغییر کرد ، هر روز با مسائل و مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کند.

نگرانی از زنجیره ای شدن کودک ربایی در ارومیه/ پلیس: کذب است xoy.ir وبلاگ خبری خویوبلاگ خبری خوی (xoy.ir و khoyli.com) - جرم ، جنایت ، تروریسم: مهر : در پی ربایش دو کودک 11 و هشت ساله ارومیه ای از مهرماه سالجاری در یکی از مناطق ارومیه موجب بروز شایعات زیادی مبنی بر زنجیره ای بودن این اقدام در سطح شهر و نگرانی و دلهره خانواده ها شده است.
اولین کودک ربایی در ارومیه مهرماه سالجاری در ارتباط با کودک 11 ساله ای بود که از مقابل مدرسه توسط افراد ناشناس به وسیله یک دستگاه پژو ربوده شده بود.

سه روز پس از ربوده شدن این کودک ربایندگان با خانواده وی تماس گرفته و در خواست 350 میلیون تومان پول نقد کرده بودند که با کنترلهای پلیس ارتباطات محل نگهداری کودک در یکی از روستاهای مرزی سیستان و بلوچستان شناسایی و با هماهنگی دستگاه قضایی اکیپی به این استان اعزام و با هماهنگی آنها اقدامات لازم در این زمینه انجام و منجر به آزادی و رهاسازی کودک 11 ساله شد.

هر چند دو نفر از این کودک رباها دستگیر شدند ولی یکی از متخلفان موفق به فرار به خارج از کشور شد.

اما دومین کودک ربایی که موجب گرم شدن بازار شایعات زنجیره ای شدن این اقدام شد، مربوط به کودک هشت ساله ارومیه به نام شهیاد سلیمان زاده است که به گفته همکلاسیهایش سوار خودروی ناشناسی شده است، مربوط است، با وجود تلاشهای پلیس هنوز این کودک در دست آدم رباها اسیر بوده و پرونده برای بررسی این تخلف است.

بازار داغ شایعات کودک ربایی زنجیره ای در ارومیه قوت گرفت

نکته قابل توجه اینکه در حال حاضر در بین مردم ارومیه بویژه در اتوبوس، تاکسیها و مدارس و ... شایعه زنجیره ای بودن کودک ربایی در ارومیه قوت گرفته بطوریکه بر اساس شنیده های عینی خبرنگار مردم برخی مردم از ربایش 14 کودک از مدارس حرف می زنند.

مردم در شایعات خود هدف قرار گرفتن کودکان پسر برای فروش کلیه را مطرح کرده و از نا امنی ایجاد شده در این زمینه ابراز ناراحتی و نارضایتی می کنند.

رئیس پلیس آگاهی: زنجیره ای بودن کودک ربایی در ارومیه کذب محض است

در این میان رئیس پلیس آگاهی آذربایجان غربی با حضور در جمع خبرنگاران زنجیره ای بودن کودک ربایی در ارومیه را کذب محض دانست و افزود: در خصوص دومین کودک مفقود شده هنوز اطلاعات کاملی در دست نیست، و بنا به روالی که این پرونده طی می‌کند در این حادثه احتمال آدم‌ربایی وجود ندارد.

سرهنگ رسول النقی پور با بیان اینکه سرنخ‌هایی در این زمینه در دست داشته که با کامل شدن اطلاعات علت اصلی ناپدید شدن این کودک بعد از تکمیل اطلاعات در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد، ادامه داد: تاکنون در آذربایجان غربی حتی یک مورد قاچاق کودک گزارش نشده است.

وی با اشاره به اینکه احتمال قاچاق کودک در این پرونده وجود نداشته چرا که تاکنون کسی با خانواده این کودک برای اخذ مبلغ تماس نگرفته، اظهار داشت: از زمان فقدان کودک 8 ساله تا به امروز پلیس آگاهی استان وارد عمل شده و با وجود توصیه‌ به خانواده این کودک آنها عکس فرزند گمشده خود را چاپ و در سطح شهر ارومیه پخش کرده‌اند.

وی با بیان اینکه باید خانواده کودک گمشده اجازه دهند تا این پرونده سیر عادی خود را طی کند، ادامه داد: با اقداماتی که در این زمینه توسط خانواده کودک گمشده انجام گرفته از نظر روحی و روانی در بین مردم ارومیه ترس و وحشت از ربوده شدن کودکانشان ایجاد و شایعاتی نیز در این زمینه پخش شده است.
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد