رشته ادبیات ترکی و دانشگاه تبریز: مجوز داریم استاد نداریم!

مفرد 1390/08/30 , ساعت 21:38 چاپ مطلب
ممدرسه و دانشگاه xoy.ir خوی khoyli.comعاون آموزشی دانشگاه تبریز گفت: دانشگاه تبریز با صلاحیت شناخته شده خود تنها مرجع معتبر راه اندازی رشته زبان و ادبیات ترکی است که به علت عدم استقبال دانشجویان از لیست رشته های انتخابی حذف شده است.

دانشگاه تبریز xoy.ir وبلاگ خبری خویوبلاگ خبری خوی (xoy.ir و khoyl.com) - مدرسه و دانشگاه: به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا قاسم زاده ظهر دوشنبه در نشست خبری اظهار داشت: دانشگاه تبریز به عنوان تنها مرجع صلاحیت دار برای راه اندازی این رشته مجوز ایجاد آن را دریافت کرده و برای مدت یکسال در دفترچه های کنکور نیز درج شده بود.

وی افزود: متاسفانه ما متخصصی که برای رشته زبان و ادبیات ترکی جذب کنیم نداریم و اساتید فعلی با دکتری زبان و ادبیات فارسی و با دانشی غیره این رشته را در دانشگاه تدریس می کنند.

قاسم زاده تاکید کرد: طبق آخرین آیین نامه ها از افراد و خبرگانی متخصصی که تحصیلات و مدرک لازم را دارا نیستند ولی دانش خوبی در این زمینه دارند نیز می توان در این حیطه استفاده کرد.

معاون آموزشی دانشگاه تبریز همچنین با اشاره به عدم راه‌اندازی رشته روزنامه‌نگاری در دانشگاه تبریز تصریح کرد: این رشته به علت نبود اساتید و اعضای هیئت علمی در دانشگاه تبریز راه‌اندازی نشده است و در صورتی که اساتید مرتبط در این زمینه وجود داشته باشد، مایل به راه‌اندازی این رشته هستیم.

وی به فعالیتهای بین المللی دانشگاه تبریز با سایر دانشگاهها اشاره کرده و افزود: هم اکنون با بسیاری از دانشگاههای ترکیه ارتباط داریم و در حال ایجاد رشته مشترک بین دو کشور هستیم و همچنین پیشنهاد ایجاد دانشگاه مشترک بین تبریز و ترکیه در دستور بررسی قرار گرفته است.

قاسم زاده با اشاره به سیاست توسعه روابط بین المللی توسط دانشگاه تبریز اظهار داشت: با کشورهای در حال توسعه مانند آلمان نیز در ارتباط هستیم و پژوهش و پروژه های مشترک را در دستور کار خود قرار داده ایم.>
نظرات (1)
1390/09/01 ساعت 06:16
1- "عدم استقبال دانشجویان"
2- "متخصصی که برای رشته زبان و ادبیات ترکی جذب کنیم نداریم "
3- "طبق آخرین آیین نامه ها از افراد و خبرگانی متخصصی که تحصیلات و مدرک لازم را دارا نیستند ولی دانش خوبی در این زمینه دارند نیز می توان در این حیطه استفاده کرد"

این جملات متناقض همدیگر هستند و اگر دانشجو استقبال نمی کند پس چرا بهانه نداشتن استاد می آورید
کسی که حاضر است زبان و ادبیات بیگانه مثل فارسی و انگلیسی و آلمانی و .... را بخواند آیا دوست ندارد زبان خود را بخواند و حتما می توان از جمعیت میلیونی آذربایجان ده تا کلاس بیست و سی نفری را پر از دانشجو کرد
لازم نیست بروید و قانون را عوض کنید تا کسی را که دانش خوبی در این زمینه دارد بیاورید درخواست بده ببین چند استاد برای آموزش اعلام آمادگی می کنند همانهایی که هنوز در گوشه کنار تبریز کلاسهای غیر مجاز آموزش زبان ترکی دارند ( البته از نظر شما غیر مجاز )

یالان دانیشماغی باشارمیرسان دانیشما
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد