X
تبلیغات
رایتل

دایره المعارف خوی

مفرد 1390/08/29 , ساعت 18:18 چاپ مطلب
فرهنگی xoy.ir وبلاگ خبری خویزحمات ده ساله معلم و نویسنده خویی به ثمر نشست و "دایره المعارف شهر من خوی" منتشر شد.
وبلاگ خبری خوی (xoy.ir و khoyli.com) - فرهنگی : خسرو شنایی نویسنده دایره المعارف خوی xoy.ir وبلاگ خبری خویبالاخره زحمات ده ساله معلم و نویسنده خویی به ثمر نشست و کتاب دایره المعارف شهر من خوی منتشر شد. نویسنده این کتاب خسرو شنایی است. معلم، روزنامه نگار و نویسنده خویی که قبلا رمان رعنا را از وی خوانده ایم.

شهر من خوی در سیزده بخش تنظیم شده که شهرستان خوی را از لحاظ تاریخی و عصر حاضر مورد بررسی قرار می دهد. مساله ای کاملا جدید چرا که در کتابهایی که در مورد خوی نوشته شده بیشتر تاریخ گذشته این شهرستان مورد بحث قرار گرفته و عصر حاضر همیشه مورد فراموشی و یا بی مهری قرار گرفته بود که این کتاب بیش از گذشته به عصر حاضر می پردازد.

نکته دیگری که در مورد این کتاب اهمیت دارد، این است که برخلاف کتابهای مشابه تنها به سراغ سیاستمداران و افراد سرشناس عرصه سیاسی نمی رود. شنایی با تیز بینی خاص خود هنرمندان و خیزین و واقفان را نیز معرفی می نماید و حتی سراغ کسانی می رود که هر چند نه هنرمند بوده اند و نه سیاست مدار و شاید اندکی هم شیرین عقل اما به هر جهت در میان مردم مشهور بوده اند و آنها را نیز در حد وسع کتاب معرفی می نماید. افرادی که در میان ما زندگی می کنند و مشهور می گردند و بعد از مرگشان فراموش می گردند.

اما جالب ترین نکته در مورد این کتاب عدم حمایت مسوولان است و بار اصلی و در حقیقت همه بار این کتاب از مرحله فیش برداری تا چاپ و انتشار و فراهم نمودن هزینه ها همه بر عهده نویسنده بوده و حتی برخی از مسوولان محترم از ارایه اطلاعات تاریخی موسسه شان هم خودداری می کردند انگار تاریخ موسسه شان اطلاعات بسیار محرمانه ای بوده و ...

خسرو شنایی که تمامی کسانی که در تهیه مطالب کتاب و یا ارسال مقالات خود همکاری نموده اند تشکر و قدردانی نمود. یادآور می شود که این نویسنده و روزنامه نگار خویی کتاب دلنوشته های خود را زیر چاپ دارد و در تدارک نگارش کتابی تحقیقی با عنوان جنایات سمیتقو در خوی می باشد.


    نام کتاب:دایره المعارف شهر من خوی

    مولف: خسرو شنایی با همکاری صادق ظاهر

    تعداد صفحات:712 صفحه

    چاپ اول:پاییز 1390

    شمارگان: 5000 نسخه

    ناشر: نشر علم

    پخش: کتاب روز قم و شرکت آدونیس خویمنبع : kermanshahi.blogfa.com


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد