حمله به اتوبوس زوار ایرانی در حوالی شهر Erçiş ترکیه + عکس و فیلم

مفرد 1390/08/24 , ساعت 12:07 چاپ مطلب
یک اتوبوس مسافران ایرانی که از اردبیل عازم سوریه بود در حوالی شهر زلزله زده ارچیش واقع در استان وان ترکیه مورد حمله قرار گرفت که به زخمی شدن چند مسافر منجر شد.

وبلاگ خبری خوی (xoy.ir و khoyli.com) - جرم ، جنایت ، تروریسم: خبرگزاری DHA ترکیه چنین نوشته است که شب گذشته اتوبوس زوار ایرانی عازم به سوریه پس از عبور از مرز بازرگان در حوالی شهر زلزله زده Erçiş واقع در شمال شرقی استان وان مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفته است.
راننده پس از شنیدن اخطار ایست که از طرف یک ماشین سواری به او داده می شود بدون اعتنا به سرعت خود می افزاید و پس از 10 کیلومتر تعقیب و گریز افراد مسلح از سوی این خودرو به سوی اتوبوس تیراندازی می شود که منجر به کشته شدن دو نفر و زخمی شدن تنی چند از مسافران می شود.
زخمی های این حمله تروریستی در یک بیمارستانی صحرایی که برای مداوای زلزله زدگان دائر شده است مورد مداوا قرار می گیرند.
تکمیلی : واحد مرکزی خبر چنین نوشت :
رسانه های ترکیه از حمله مسلحانه افراد ناشناس به یک دستگاه اتوبوس مسافری ایران در خاک این کشور و زخمی شدن هشت نفر خبر دادند. به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه حریت، این اتوبوس با چهل سرنشین از مرز گوربولاک در خاک ترکیه، عازم سوریه بود که نیمه شب گذشته در منطقه چلبی باغ از توابع شهرستان زلزله زده ارجیش از توابع استان وان مورد هجوم مسلحانه دو شخص ناشناس واقع شد.
بنا به گزارش حریت، مهاجمان برای متوقف کردن اتوبوس اقدام به شلیک گلوله کردند اما راننده این اتوبوس به رغم زخمی شدن از ناحیه سر با سرعت هر چه تمام اتوبوس را از محل حادثه دور کرده و پس از طی ده کیلومتر به یکی از پاسگاههای بین راهی رساند.
در گزارش حریت آمده است: علی دین پرور راننده اتوبوس؛ فاطمه واحدی(25 ساله) به بیمارستان بیتلیس؛ گوهر علی پور به بیمارستان وان؛ سکینه بوداغی و عبدالوهاب عموغا و نوراله علی آبادی به بیمارستان صحرایی ارجیش و دو تن دیگر که نامشان مشخص نشده به بیمارستان عادل جواز منتقل شده اند. بر اساس گزارش حریت حال مجروحان رضایت بخش است.
به گفته سفیر ایران با طرف های ترک توافق شده زوار ایرانی عازم به سوریه از طریق مسیر رازی خوی که نزدیکترین مسیر دسترسی است اقدام به تردد به وان و مرز سوریه و ترکیه کنند که متاسفانه به دلیل عدم اتمام جاده خوی به قطور و رازی تابحال این امر امکان پذیر نشده است.

عکس و فیلم

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد