X
تبلیغات
رایتل

نیازمند افراد با مدرک دکتری هستیم

مفرد 1390/08/21 , ساعت 16:55 چاپ مطلب
معاون آموزشی وزیر علوم گفت: در فراخوان جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها با وجود اعلام 13 هزار ظرفیت، فقط حدود 8 هزار فارغ التحصیل دکتری برای جذب ثبت‌نام کرده‌اند بنابراین نیاز به افراد با مدرک دکتری و کیفیت مطلوب کاملا وجود دارد.

تحصیلات تکمیلی xoy.ir وبلاگ خبری خویوبلاگ خبری خوی (xoy.ir و khoyli.com) - استخدام: به گزارش خبرگزاری مهر، معاون آموزشی وزارت علوم در واکنش به خبری تحت عنوان "نیمی از دانش آموختگان دکتری بیکار هستند" ضمن تکذیب این خبر گفت: صحبت بنده در همایش معاونان آموزشی دانشگاه‌ها در کرمان درخصوص اهمیت تحصیلات تکمیلی بوده است.

در این همایش از قول حسین نادری ‌منش معاون آموزشی وزارت علوم اینگونه گفته شده است که "حتی اگر فرض کنیم نیمی از کسانی که مدرک دکتری می‌گیرند شغل نداشته باشند، همین فرایند افزایش پذیرش دانشجوی دکتری علاوه بر توانمند ساختن این افراد، از توان آنان نیز در دوره دکتری برای حل مسائل پژوهشی کشور بصورت پروژه استفاده می‌شود و اگر دانشجویان را با شیوه‌های درست تربیت کنیم آنان خود کارآفرین خواهند بود و بقیه را هم بکار خواهند گرفت".

 
وی افزود: به هر حال هدف از بیان این موضوع، اهمیت آموزش و تحصیلات تکمیلی بوده و خبر اعلام شده در برخی از سایت‌ها صحت ندارد. ضمن اینکه در فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها با وجود اعلام 13هزار ظرفیت، فقط حدود 8 هزار فارغ التحصیل دکتری برای جذب ثبت‌نام کرده‌اند بنابراین نیاز به افراد با مدرک دکتری و کیفیت مطلوب کاملا وجود دارد.

 
در کشورهای توسعه یافته درصد پائینی از دانش‌آموختگان دکتری جذب دانشگاه‌ها می شوند و بخش عمده این افراد نیز در بازار کار جذب می‌شوند.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد