X
تبلیغات
رایتل

افزایش کشته های زلزله 5.7 ریشتری / احتمال افزایش تا 80 کشته

مفرد 1390/08/19 , ساعت 18:55 چاپ مطلب
حوادث xoy.ir وبلاگ خبری خوی
آمار تلفات شب گذشته در استان وان ترکیه تابحال به 10 کشته و 29 زخمی رسیده که 1 ژاپنی نیز در بین کشته شدگان هست. پیش بینی می شود این زلزله تا 80 کشته دربر داشته باشد.

کانون زلزله ترکیه میان خوی و شهر وان xoy.ir وبلاگ خبری خویوبلاگ خبری خوی (xoy.ir و khoyli.com) - حوادث : سایت TRT فارسی وان را در شوک ناشی از زمین لرزه دوم خواند .
این درحالی است که از شب گذشته تا به حال بیش از 50 پس لرزه در استان وان ترکیه بین 2 تا 4 ریشتر به وقوع پیوسته و احتمال افزایش پس لرزه ها نیز دور از تصور نیست.
پس لرزه هایی که بعضاً در خوی و شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی نیز احساس می شوند و این آمادگی و احتیاط بیشتر مردم را می طلبد.

باشگاه خبرنگاران به نقل از منابع رسمی ترکیه نوشته : تاکنون 25 ساختمان بر اثر زلزله فروریخته است که 22 دستگاه از این ساختمان ها در زمان زلزله خالی بوده است.

در میان این ساختمان ها دو هتل نیز وجود دارد که به کلی ویران شده اند که تعداد زیادی خبرنگار و داوطلب خارجی در یکی از آنها اقامت داشته اند که برخی از آنها نجات داده شده اند و این احتمال وجود دارد که تعدادی از اتباع خارجی هنوز زیر آوار باشند. تاکنون یازده نفر را زنده از زیر آوار ساختمان های دو هتل بیرون کشیده اند

تلویزیون دولتی ترکیه نیز گزارش داد احتمالا هنوز صد نفر زیر آوار ساختمان های فروریخته گرفتار هستند و فقط هفتاد نفر هنگام بروز حادثه در ساختمان یکی از هتل ها اقامت داشته اند.

برخی از مسئولان ترک که به منطقه زلزله زده رفته اند اعلام کردند دولت در خصوص استفاده از این ساختمان ها به مردم هشدار داده بود.

تلاش برای نجات ده ها نفر از افراد گرفتار شده زیر آوار بر اثر زلزله شرق ترکیه ادامه دارد.

وقوع این زلزله با توجه به زلزله اخیر که در این منطقه روی داد غافلگیر کننده بود. این حادثه در شرایطی رخ می دهد که کمتر از سه هفته پیش، زمین لرزه دیگری در همین منطقه بیش از 600 نفر را به کام مرگ فرستاده بود.

زمین لرزه وان ترکیه در شمال آذربایجان غربی در کشورمان هم احساس شد. پس لرزه ناشی از زمین لرزه شرق ترکیه باعث ترس اهالی خوی و شهرستان های شمالی آذربایجان غربی شد.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد