انتقاد از صدور مواد معدنی خام آذربایجان غربی به سایر استان‌ها

مفرد 1390/08/16 , ساعت 22:04 چاپ مطلب
http://s1.picofile.com/file/6330258548/%D8%B5%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%B9_%D9%88_%D9%85%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D9%86_%D8%AE%D9%88%DB%8C_xoy_ir_%D8%AE%D9%88%DB%8C_khoyli_com.jpg
نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از صدور مواد معدنی خام آذربایجان غربی به سایر استان‌ها، گفت: به دلیل ضعف تکنیک و نقص دانش این امکان در این استان فراهم نشده تا محصولات معدنی فرآوری شود.

انتقاد از صدور مواد معدنی خام آذربایجان غربی به سایر استان‌ها xoy.ir وبلاگ خبری خویوبلاگ خبری خوی (xoy.ir و khoyli.com) - صنایع و معادن : موید حسینی‌صدر در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس ، اظهار داشت: در مناطق مختلف این استان معادن زیادی برای تولید انواع محصولات معدنی وجود دارد به طوری‌که محصولات این معادن در امور ساختمانی، صنعتی و ... توسط صاحبان کارخانه‌ها قابل بهره‌برداری است.
وی افزود: در استان ما معادن زیادی برای تولید انواع سنگ، گچ، مس، طلا و ... وجود دارد ولی تاکنون تعداد اندکی از این معادن به مرحله بهره‌برداری رسیده‌اند به طوری‌که معادن به بهره‌برداری رسیده فقط با بخشی از ظرفیت خود فعال هستند.
این مسئول خاطرنشان کرد: مسائل و چالش‌های زیادی پیش‌روی معدن‌کاران قرار گرفته است که این قبیل مسائل مانعی برای توسعه فعالیت‌ها و افزایش میزان بهره‌برداری محسوب می‌شود بر این اساس باید دولتمردان در راستای برطرف کردن موانع موجود به طور جدی گام بردارند.
وی در ادامه یکی از چالش‌های موجود در این حوزه را مسائل امنیتی عنوان کرد و گفت: باید در راستای برطرف کردن معضل فوق تمهیدات جدی اتخاذ شود تا افراد بیشتری از طریق جذب شدن به این صنعت، خود را از بیکاری نجات دهند.
این مسئول تهیه کردن ماشین‌آلات و امکانات ویژه این صنعت را یکی از مهمترین مسائل عنوان کرد و گفت: دولت باید در راستای تهیه ماشین‌آلات موردنیاز در معادن اقدام کند و این قبیل لوازم را با بهایی مناسب در اختیار صنعتگران قرار دهد.
وی در ادامه از صدور مواد معدنی خام از آذربایجان غربی به سایر استان‌های کشور اظهار نارضایتی کرد و ادامه داد: به دلیل ضعف تکنیک و نقص دانش این امکان در استان ما فراهم نشده است که محصولات معدنی را فرآوری کرده و به سایر مناطق کشورمان صادر کنیم.
صدر یادآور شد: به دلیل وجود بعضی کمبودها معدن‌کاران به صادرات مواد معدنی خام بسنده می‌کنند اما در آذربایجان غربی باید با همت مسئولان به شکل گسترده بسترسازی صورت گیرد تا فرآوری محصولات در همین استان انجام شده و به شکل قابل استفاده به سایر نقاط صادر شود چرا که به دنبال آن در حوزه‌های حمل ‌و‌ نقل، بهره‌برداری، بازاریابی، فروش و ... برای جوانان استان ما فرصت‌های شغلی فراهم می‌شود.
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد