X
تبلیغات
رایتل

ایران بالاترین روند رشد سرطان در جهان را دارد

مفرد 1390/08/11 , ساعت 13:56 چاپ مطلب
رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه سرطان در کشور به دلیل روند افزایش سن و امید به زندگی رشد دارد، گفت: شاید بتوان گفت ایران بالاترین روند رشد سرطان را در جهان داراست.

ایران بالاترین روند رشد سرطان در جهان را دارد xoy.ir وبلاگ خبری خویوبلاگ خبری خوی (xoy.ir و khoyli.com) - پزشکی و سلامت: به گزارش مهر، دکتر اکبری روز چهارشنبه در حاشیه چهارمین کنگره سرطان پستان در بیمارستان امام خمینی(ره) تصریح کرد: سرطان معده بالاترین سرطان در مردان و کشنده ترین سرطان است که به عوامل بسیاری از جمله تغذیه، نحوه زندگی، رفتاریهای فرهنگی و جتماعی وابسته است.

وی، آگاه سازی مردم را مهمترین راه در راستای پیشگیری خواند و افزود: امروز باید برنامه های آگاه سازی را شروع کنیم تا بتواینم 20 سال بعد به نتیجه برسیم.

اکبری ادامه داد: سرطان پستان شایعترین سرطان زنان و نیز پنجمین عامل مرگ و میر ناشی از سرطانها را دارد که سالانه بین 8 هزار و 500 تا 10 هزار مورد جدید به مبتلایان افزوده می شود.

رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه حدود 30 هزار نفر مبتلا به سرطان، زندگی 5 ساله ای دارند، یادآور شد: مهمترین دلیل رشد این سرطان افزایش سن است ولی ریز فاکتورهای سابقه فامیلی، عدم ازدواج، عدم شیردهی، عدم تناسب قد نسبت به وزن، مصرف هورمون نابجا و مصرف دخانیات اصلی ترین ریزفاکتورها در این حوزه هستند.

چهارمین کنگره سراسری سرطان پستان تا 13 آبان در تالار امام بیمارستان امام خمینی (ره ) در حال برگزار است.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد