X
تبلیغات
رایتل

روش نوین بهینه سازی مصرف سوخت در مرغداری های خوی

مفرد 1390/07/23 , ساعت 10:10 چاپ مطلب
کشاورزی و دامداری xoy.ir وبلاگ خبری خوی طرح بهینه سازی مصرف سوخت به روش quotation mark ایزولاسیون quotation mark با عایق بندی با ماده پلی اورتان نخستین بار در کشور در مرغداری های خوی آغاز شد. 

روش نوین بهینه سازی مصرف سوخت در مرغداری های خوی xoy.ir وبلاگ خبری خویوبلاگ خبری خوی (xoy.ir و khoyli.com) - کشاورزی و دامداری : در این روش ماده پلی اورتان در دستگاه ویژه تا 70 درجه حرارت داده و سپس با فشار خیلی بالایی به ضخامت 3 سانتی متر به سقف و دیوارهای مرغداری پاشیده می شود.
هر یک سانتی متر این ماده پلی اورتان معادل عایق بندی 35 سانتی متر دیوار آجری است و مقاومت حرارتی دارد که جوندگان هم نمی توانند آن را بجوند. آذربایجان غربی دارای 670 واحد مرغداری فعال است که مصرف سالانه این مرغداری ها 110 میلیون لیتر نفت گاز است. به گفته آقای یوسفی رضائی معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اجرای این طرح و دیگر طرح های بهینه سازی مصرف سوخت ، مصرف نفت گاز در مرغداری ها به 44 میلیون لیتر کاهش می یابد و 30 تا 40 درصد ازاتلاف انرژی در واحدهای مرغداری پیشگیری و 200 میلیارد ریال در آذربایجان غربی در بخش سوخت صرفه جویی می شود. برای اجرای این طرح در 4 واحد مرغداری خوی وسایر طرح های بهینه سازی مصرف سوخت در 105 واحد مرغداری آذربایجان غربی شامل بهبود سامانه گرمایشی ، تهویه هوشمند و نصب پنجره های اینلت 71 میلیارد و400 میلیون ریال تسهیلات اختصاص یافته است. این طرح ها تا پایان سال به بهره برداری می رسند . صنعت مرغداری بعد از بخش ناوگان حمل و نقل دومین رتبه مصرف سوخت در کشور را به خود اختصاص داده است. سالانه در 20 هزار واحد مرغداری کشور در مجموع یک و نیم میلیارد لیتر سوخت مصرف می شود.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد