X
تبلیغات
رایتل

گلایه رئیس شورای شهر از عدم حمایت مسئولین از بخش فرهنگی

مفرد 1390/07/19 , ساعت 10:45 چاپ مطلب
http://s1.picofile.com/avatar2009/Pictures/xoy.ir/%D8%B4%D9%85%D8%B3%20%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C/_kongere_89_s.jpg
رییس شورای شهر خوی گفت: حرکات لاک پشتی برخی مسئولان در بحث فرهنگ، موجب وارد شدن ضربات شدیدی به بخش فرهنگ منطقه می‌شود.

گلایه رئیس شورای شهر از عدم حمایت مسئولین از بخش فرهنگی xoy.ir وبلاگ خبری خوی

وبلاگ خبری خوی (xoy.ir و khoyli.com) - کنگره شمس : سید فتاح کبیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به اینکه بحث‌های فرهنگی و هنری ملزومات خاصی دارند، اظهار کرد: هدف اصلی از برگزاری همایش‌های فرهنگی در خوی، ایجاد بسترسازی برای توسعه فرهنگی این شهرستان است که وجود مقبره شمس تبریزی در خوی دلیل بر این مدعاست.


وی با بیان اینکه امروز از برکات وجود شمس تبریزی، توجه گردشگران، عرفا و اساتید به بخش فرهنگ و ادب افزایش یافته است، افزود: اگر چه این توجهات در ظاهر امری طبیعی است، اما برای بسط و گسترش این توجهات باید هر ساله بر تعداد همایش‌ها و برنامه‌های فرهنگی افزوده شود.

به گفته رییس شورای شهر خوی، امسال به دلیل برگزاری همایش مولانا در آیینه شمس و تقارن آن با زاد روز مولانا، بنا شده که تفاهم‌نامه‌های علمی و فرهنگی بین دانشگاههای خوی، نیشابور و قونیه و حتی خواهرخواندگی بین این سه شهر ایجاد شود که خوشبختانه با توجه به هدف‌گذاری‌های صورت گرفته، تمامی اهداف تحقق یافته‌اند.

کبیری با تاکید بر اینکه برگزاری چنین همایش‌هایی باید هر ساله در استان برگزار و تقویت شوند، بیان کرد: این همایش‌ها باید در چنان سطح وسیعی صورت گیرد که خوی نیز همچون قونیه آماج و آمال شمس‌شناسان شده و هر ساله شاهد حضور یک و نیم و یا دومیلیونی گردشگران و بازدید کنندگان در این شهرستان باشیم.

عضو عالی شورای استان در ادامه برگزاری همایش‌های فرهنگی را از عوامل تعمیق فرهنگ در شهرستان عنوان کرد.

او همچنین با اشاره به تاثیرات اقتصادی برگزاری چنین همایش‌های فرهنگی بزرگی در کشور خاطر نشان کرد: طبیعی است که در بحث‌های اقتصادی تردد و ورود گردشگران به یک منطقه موجب رونق صنعت گردشگری می‌شود، چرا که امروزه یکی از پایه‌های اساسی توسعه اقتصاد یک منطقه صنعت گردشگری آن است.

وی ادامه داد: در کنار همایش‌های فرهنگی، گردشگران، فرهنگ یکدیگر را ارائه کرده و داشته‌های خود را با هم مبادله می‌کنند که بر این اساس شاید امروزه بتوان گفت که به دلیل برگزاری این چنین همایش‌هایی، بالاترین رشد و توسعه‌ اقتصادی یک جامعه می‌تواند در بخش فرهنگی تحقق یابد.

کبیری، همچنین تشکیل پایه‌های اصلی دبیرخانه دائمی و رسمی شمس تبریزی با بودجه و اعتبارات موکف را از مهمترین برنامه‌های شهرستان دانست که تنها با همکاری مسئولان استانی و شهرستانی این امر تحقق می‌یابد.

وی با انتقاد از اینکه بنا بود امسال 250 میلیون تومان اعتبار از سوی استانداری برای محوطه سازی بنای تاریخی مقبره شمس تبریزی اختصاص یابد، گفت: متاسفانه طبق پیگیری‌های صورت گرفته این امر هنوز تحقق نیافته است. این چنین حرکات لاک پشتی موجب وارد شدن ضربات شدیدی به بخش فرهنگ شهرستان می‌شود.

رییس برگزاری همایش مولانا در آیینه شمس ادامه داد: از مسئولان استانی تقاضا دارم به دور از دغدغه‌های موجود، دست در دست هم داده و در جهت احیای آرامگاه شمس قدم بردارند، چرا که شمس تنها متعلق به خوی نیست، بلکه متعلق به کل استان و ملت ایران است.
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد