X
تبلیغات
رایتل

درون شکم مورچه‌ها و آنچه می‌خورند

مفرد 1390/07/15 , ساعت 10:59 چاپ مطلب
گزارش خبری xoy.ir خوی khoyli.com
دانشمندی پس از مشاهده تغییر رنگ شکم یک مورچه پس از نوشیدن از قطره‌ای شیر تصمیم گرفت این پدیده را با استفاده از قطرات رنگی آب قند به آزمایش گذاشته و از آن عکاسی کند.

وبلاگ خبری خوی (xoy.ir و khoyli.com) - اخبار تصویری : شاید مورچه ها از آنچه می‌خورند واقعا آگاهی نداشته باشند اما شکم شفاف آنها می‌تواند آنچه که خورده شده است را به خوبی آشکار کند.

عکاس علمی و دانشمند زیست‌شناسی به نام "محمد بابو" با توجه به این پدیده از مورچه‌ها در حالی که مشغول نوشیدن قطراتی رنگی از آب قند بودند، عکاسی کرده است. وی با چکاندن قطراتی از آب قند در رنگ‌های مختلف به مورچه‌ها اجازه داد تا از این قطرات تغذیه کنند.


به گفته وی برخی از مورچه‌ها با نوشیدن از رنگ‌های مختلف، رنگ‌های ترکیبی جدیدی را در شکم خود به وجود می‌آوردند. 

وی پس از اینکه مشاهده کرد شکم یک مورچه پس از نوشیدن از یک قطره شیر به رنگ سفید تغییر کرد متوجه این پدیده طبیعی شد و تصمیم گرفت آن را به تصویر بکشاند.

بابو برای اینکه بتواند از قطره‌ها عکاسی کند آنها را بر روی سطحی پارافینی چکاند تا شکل اصلی قطرات حفظ شود. این قطرات ترکیبی از آب و قند، رنگ‌های خوراکی آبی، سبز، زرد و قرمز بودند.

وی در حین این آزمایش دریافت مورچه‌ها رنگ‌های روشن مانند زرد و سبز را ترجیح می‌دهند. 

به گفته وی رنگ‌های تیره‌تر به هیچ‌وجه توجه مورچه‌ها را به خود جلب نمی‌کردند اما در مقابل به دور قطره‌های زرد و سبز روشن انبوهی از مورچه‌ها بر روی یکدیگر تلنبار می‌‌شدند.

بر اساس گزارش ان بی سی، وی از این علاقه مورچه‌‌ها برای ساماندهی صحنه عکاسی خود استفاده کرد، به این شکل که قطرات قرمز و آبی را کوچک‌تر و قطرات زرد و سبز را بزرگ‌تر ایجاد کرد تا از انباشته شدن مورچه‌ها بر روی یکدیگر جلوگیری کند.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد