خسارت 5 میلیارد ریالی سیل به چایپاره

مفرد 1390/07/12 , ساعت 16:12 چاپ مطلب
آذربایجان خوی xoy.ir وبلاگ خبری خوی
فرماندار چایپاره گفت: سیل بیش از 5 میلیارد ریال به شهرستان چایپاره خسارت وارد کرده است.

خسارت 5 میلیارد ریالی سیل به چایپاره xoy.ir وبلاگ خبری خویوبلاگ خبری خوی (xoy.ir و khoyli.com) - آذربایجان خوی: به گزارش خبرگزاری فارس از چایپاره مجید هاشمی صبح امروز در جلسه اضطراری ستاد بحران چایپاره اظهار داشت: به دلیل کوهستانی بودن شهرستان و امکان وقوع حوادثی مثل سیل تمام امکانات شهرستان باید همیشه آماده امدادرسانی باشند.
وی افزود: متاسفانه تمام خانه‌هایی که در این سیل چند روز گذشته دچار خسارت شده‌اند همگی در مسیل احداث شده بودند که این حادثه پیش آمد.
این مسئول بنیاد مسکن و منابع طبیعی را موظف کرد با مکان‌یابی و اعطای تسهیلات نسبت به جابه‌جایی این خانوارها اقدام کنند.
فرماندار چایپاره با بیان اینکه با جاری شدن سیل جاده چایپاره به چالدران ساعاتی مسدود شده بود، خاطرنشان کرد: متاسفانه این جاده یک جاده استاندارد نیست و در آن هیچ پلی احداث نشده و در قست‌های مختلف مسیل‌ها از روی جاده عبور می‌کنند که با کمترن سیلی این جاده بسته می‌شود و مشکلات فراوانی به وجود می‌آورد.
وی خواستار استانداردسازی این جاده و احداث پل‌های مختلف بر روی این جاده شد.
این مسئول اضافه کرد: با تلاش کارکنان آب و فاضلاب روستایی جریان آب شرب روستای خردکندی نیز وصل شده است.
فرماندار چایپاره با اشاره به اینکه پیش از وقوع حوادث توجیه و آموزش مردم نقش اساسی را دارد، افزود: باید پیش از وقوع حوادث فرهنگ‌سازی مناسب صورت گیرد.
این مسئول با تاکید بر اینکه انتقال و دریافت تجربیات در مدیریت بحران ضروری است، گفت: در زمینه بحران‌ها و حوادث تنها یک دستگاه‌ متولی نیست و همه دستگاه‌ها باید پاسخگو باشند.
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد