رشد 10 درصدی برداشت سیب‌زمینی شهرستان چالدران در سال جاری

مفرد 1390/07/12 , ساعت 13:32 چاپ مطلب
آذربایجان خوی xoy.ir وبلاگ خبری خوی
فرماندار چالدران از رشد 10 درصدی برداشت محصول سیب‌زمینی شهرستان در سال جاری خبر داد و گفت: امسال 24 هزار تن سیب‌زمینی در شهرستان چالدران برداشت خواهد شد.
رشد 10 درصدی برداشت سیب‌زمینی شهرستان چالدران در سال جاری xoy.ir وبلاگ خبری خویوبلاگ خبری خوی (xoy.ir و khoyli.com) - آذربایجان خوی:  به گزارش ایسنا ، "احمدرضا قلیپور" در بازدید از زمین‌های کشاورزی زیر کشت سیب‌زمینی، اظهار کرد: سطح زیر کشت سیب‌زمینی شهرستان چالدران در سال جاری850 هکتار است که از این میزان 24 هزار تن محصول برداشت می‌شود.

وی به رشد 10 درصدی برداشت محصول سیب زمینی اشاره کرد و افزود: محصول سیب‌زمینی چالدران علاوه بر تامین مایحتاج خانوارهای شهرستان، به شهرهای اطراف نیز صادر می‌شود.

قلیپور با بیان این‌که حدود 5 درصد این محصول پاسخگوی همه نیازهای شهرستان چالدران است، گفت: حدود 2000 تن محصول سیب‌زمینی در شهرستان به مصرف می‌رسد و 22 هزار تن به سایر شهرستان‌ها صادر می‌شود.

فرماندار چالدران، علل افزایش برداشت محصول سیب‌زمینی در سال جاری را حمایت به موقع از کشاورزان از جمله در توزیع سم و کود و نظارت کارشناسان جهاد کشاورزی در موقع کاشت، داشت و برداشت عنوان کرد.

وی یادآور شد: چالدران از قطب‌های مهم تولید سیب‌زمینی در استان آذربایجان غربی است که همواره از لحاظ کیفیت، رتبه نخست را دارد.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد