گروگانگیری در مرزهای ارومیه و سلماس

مفرد 1390/07/11 , ساعت 14:04 چاپ مطلب
فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی گفت: امسال تعداد گروگانگیری توسط افراد شرور در مرزهای آذربایجان غربی به پنج مورد رسیده است.
تروریست های پژاک xoy.ir وبلاگ خبری خوی
وبلاگ خبری خوی (xoy.ir و khoyli.com)  - رازی - KapiKoy : شهرام عباسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: امسال در مرزهای آذربایجان غربی شاهد 20 مورد درگیری با عناصر ضد انقلاب در مرزها بودیم که بر این اساس 75 نفر قاچاقی در مرزهای این استان دستگیر شده‌اند.
وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در این زمینه، اعلام کرد: در این زمینه هفت نفر افراد قاچاقچی و اشرار به هلاک رسیدند.
این مسئول گفت: به سبب انسداد در مرزها و اقدامات موثر انجام گرفته در مرزهای آذربایجان غربی در گذشته افراد شرور که در مرزها بودند از قاچاقچیان اخاذی اقدام می‌کردند که با انسدادهای به عمل آمده در مرزها و کاهش امکان قاچاق افراد شرور اقدام به اخاذی و گروگانگیری از روستاییان می‌کند.
عباسی ادامه داد: امسال شاهد گروگانگیری از مردم در مرزها بودیم و این امر نشان می‌دهد عناصر و اشرار در مرزها اقدام به آزار و اذیت روستاییان می‌کند و در این زمینه نیز اقدامات پیشگیرانه و کنترلی را انجام می‌دهیم.
وی اعلام کرد: افراد شرور با گروگانگیری روستاییان از خانواده آنها درخواست وجه نقد می‌کنند.
این مسئول در ادامه به آمار کشفیات مرزبانی در سال جاری اشاره کرد و گفت: 440 هزا و 866 لیتر سوخت در مرزهای آذربایجان غربی کشف شده است.
عباسی با بیان اینکه در این مدت علاوه بر کشف این میزان سوخت قاچاق 713 هزار و 597 پاکت سیگار در مرزهای استان کشف نیز شده است، اظهار داشت: در راستای جلوگیری از قاچاق مرزها در سال‌های گذشته انسداد مرزی مورد توجه قرار گرفته است.
وی با اشاره به کشف اسلحه در مرزها، تصریح کرد: در این راستا 500 قبضه اسلحه که به طور عمده از مرزهای ترکیه قاچاق می‌شد کشف شده است که از این تعداد 93 قبضه اسلحه جنگی و مابقی اسلحه شکاری بودند.
این مسئول با اشاره به کشفیات شاهدانه در مرزهای استان،‌ افزود: 330 هکتار امحای کشت شاهدانه در حوزه استحفاظی را در مرزهای استان داشتیم.
عباسی با بیان اینکه شاهدانه به طور عمده در حوزه استحفاظی شهرستان ارومیه و سلماس بود، خاطرنشان کرد: در طول دوره 18 مورد درگیر با قاچاقچیان اسلحه در مرزها وجود داشت.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد