X
تبلیغات
رایتل

61 باند قاچاق انسان امسال در آذربایجان غربی متلاشی شد

مفرد 1390/06/31 , ساعت 10:47 چاپ مطلب
آذربایجان خوی xoy.ir وبلاگ خبری خوی
از ابتدای امسال تاکنون 61 باند قاچاق انسان در این استان شناسایی و متلاشی شده است.
61 باند قاچاق انسان امسال در آذربایجان غربی متلاشی شد xoy.ir وبلاگ خبری خویوبلاگ خبری خوی (xoy.ir و khoyli.com) - آذربایجان خوی: سرهنگ 'شهرام عباسی' در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این راستا 300 نفر از اعضای این باندها دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده اند.
وی اضافه کرد: در راستای کنترل رفت و آمدهای غیرمجاز مرزی نیز در همین مدت پنج هزار نفر عابر غیرمجاز مرزی دستگیر شده اند که عمدتا این افراد تبعه کشورهای جنوب شرق آسیا هستند.
او ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون 713 هزار پاکت انواع اجناس دخانی، 440 هزار لیتر مواد سوختی و 500 قبضه سلاح نیز در آذربایجان غربی کشف شده است.
فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی ارزش کالاهای قاچاق مکشوفه را طی این مدت در مبادی مرزی 85 میلیارد ریال اعلام کرد.
وی افزود: در همین مدت 146 هزار نفر از اتباع ایرانی به داخل کشور وارد و نزدیک به 148 هزار نفر نیز از مرزهای استان خارج شده اند.
او تعداد اتباع خارجی را که از طریق مرزهای آذربایجان غربی تردد کرده اند 58 هزار نفر عنوان کرد.
سرهنگ عباسی در خصوص پروانه های گذر مرزی نیز گفت: تاکنون 62 هزار و 168مورد پروانه گذر مرزی در آذربایجان غربی صادر شده است.
وی تعداد درگیریها با قاچاقچیان مسلح در مرزهای این استان را نیز 18 مورد عنوان و بیان کرد: در این خصوص 75 نفر دستگیر شده و هفت نفر به هلاکت رسیده اند.
فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی همچنین با اشاره به امحای کشت 990 هکتاری شاهدانه در این استان گفت: این زمینها در دو حوزه استحفاظی سلماس و ارومیه کشت شده بودند.
وی در ادامه با اشاره به مزیتهای انسداد مرزی گفت: با اجرای طرحهای انسداد مرزی قاچاق سوخت در مرزهای آذربایجان غربی به شدت کاهش یافته است.
فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی افزود: پارسال هشت میلیارد ریال اعتبار برای انسداد مرزهای استان در نظر گرفته شده بود که 100 درصد جذب شده است.
وی همچنین از حفر کانال در راستای طرح انسداد مرزی خبر داد و گفت: در 28 کیلومتر از مرزهای استان کانال حفر و در 80 کیلومتر نیز سیم خاردار کشیده شده است.
او ادامه داد: با توجه به انسداد مرزها درآمد گروهکها و اشرار مسلح منطقه قطع شده و در وضع نابسامانی به سر می برند.
فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی در مورد خلاء های مرزی موجود نیز گفت: خلاء های مرزی که حدود 50 کیلومتر می باشد توسط نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کنترل می شود.
وی اضافه کرد: تا دو سال آینده با ایجاد استحکامات مرزی این خلاء ها بطور کامل کنترل خواهد شد.
او همچنین از افزایش 281 درصدی کشفیات مشروبات الکلی خبر داد و گفت: عمده مشروبات از شمال کشور عراق وارد ایران می شود که این امر نیز ناشی از نبود کنترل در مرزهای آن کشور است.
فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی مردمی سازی امنیت مرزها از مهمترین اقدامات نیروی انتظامی در مناطق مرزی دانست و اظهار داشت: استفاده از این ظرفیت نقش بسزایی در امنیت منطقه دارد.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد