X
تبلیغات
رایتل

سهمیه بنزین خودروها برای مهر ثابت ماند

مفرد 1390/06/30 , ساعت 13:16 چاپ مطلب
برای نهمین ماه متوالی با تثبیت قیمت و سهمیه بنزین خودروهای شخصی و عمومی، سهمیه بنزین مهر ماه تا ساعت 24 پنج شنبه 31 شهریور ماه به کارتهای هوشمند سوخت واریز می شود.

سهمیه بنزین خودروها برای مهر ثابت ماند xoy.ir وبلاگ خبری خویوبلاگ خبری خوی (xoy.ir و khoyli.com) - اقتصاد و هدفمندی : به گزارش خبرنگار مهر، سهمیه و قیمت بنزین نیمه یارانه ای خودروهای شخصی، عمومی و خدماتی مهر ماه امسال بدون تغییری تثبیت شده است و پیش بینی می شود تا ساعت 24 پنج شنبه 31 شهریور ماه به کارتهای هوشمند سوخت واریز شود.

بر این اساس مهر ماه سالجاری بنزین سهمیه ای خودروهای شخصی و عمومی با نرخ نیمه یارانه ای 400 تومان و میزان سهمیه های همچون شهریور ماه تعیین شده است.

 

همچنین در فصل بازگشایی مدارس، برای موتورسیکلتها 25 لیتر سهمیه بنزین نیمه یارانه ای و برای خودروهای شخصی 500 لیتر سهمیه بنزین آزاد (700 تومانی) پیش بینی شده است.

 

با وجود آغاز فصل بازگشایی مدارس، برای مهر ماه سالجاری هیچ گونه سهمیه ویژه حمایتی پیش بینی نشده است و مسئولان دولتی یکی از دلایل عدم اختصاص سهمیه ویزه بنزین را افزایش حجم ترافیک به ویژه در سطح کلانشهرهای کشور عنوان می کنند.

 

در همین حال سهمیه بنزین آزاد خودروهای شخصی در صورت اتمام سهمیه بنزین نیمه یارانه ای 400 تومانی خودروها از طریق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل برداشت است ضمن انکه تاکنون هیچگونه محدودیت زمانی برای استفاده از سهمیه بنزین 100 تومانی ذخیره شده در کارتها تعیین نشده است.

 

همچنین با توجه به اجرای اختصاص سهمیه بنزین منطقه ای خودروهای عمومی و تاکسی، مهر ماه سالجاری هم سهمیه بنزین نیمه یارانه ای تاکسی‌های استانهای خوزستان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، هرمزگان و شهر تهران حدود 20 درصد افزایش یافته است.

 

در این مدت سهمیه بنزین تمامی تاکسی های برون شهری کشور هم حدود 20 درصد نسبت به تیر ماه افزایش یافته است ضمن آنکه دولت با افزایش این سهمیه ها در مجموع 400 هزار لیتر سهمیه بیشتر بنزین در اختیار ناوگان حمل و نقل عمومی قرار می دهد.

 

از ابتدای سالجاری تاکنون به طور متوسط روزانه بیش از 60 میلیون لیتر بنزین در سطح کشور مصرف شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته استفاده از این فراورده نفتی حدود پنج درصد کاهش پیدا کرده است.

 

همزمان با به پایان رسیدن موجودی بنزین یارانه ای (کمتر از 240 میلیون لیتر)، استفاده از بنزین نیمه یارانه ای و آزاد با نرخ 400 و 700 تومانی در سطح کشور افزایش یافته است.

 

آمارهای رسمی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران نشان می دهد از ابتدای امسال به طور میانگین روزانه بیش از 10 میلیون لیتر بنزین با قیمت 700 تومانی، 43 تا 45 میلیون لیتر با قیمت 400 تومان و کمتر از دو میلیون لیتر بنزین با نرخ یارانه ای 100 تومان در سطح جایگاههای کشور مصرف شده است.

 

پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، بنزین معمولی یارانه ای 400 تومان، بنزین معمولی آزاد 700 تومان، بنزین سوپر نیمه یارانه ای 500 تومان و بنزین سوپر آزاد 800 تومان در سطح جایگاههای کشور عرضه شده است.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد