X
تبلیغات
رایتل

ساخت موتور خودرو با قابلیت استفاده همزمان از بنزین و گاز در خوی

مفرد 1390/06/29 , ساعت 10:59 چاپ مطلب
موتور خودرو با قابلیت استفاده همزمان گاز و بنزین توسط دو دانشجوی رشته مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی طراحی و ساخته شد.

ساخت موتور خودرو با قابلیت استفاده همزمان از بنزین و گاز در خوی xoy.ir وبلاگ خبری خوی

وبلاگ خبری خوی (xoy.ir و khoyl.com) - مدرسه و دانشگاه:  امین وفایی و جواد لطفی دو جوان دانشجوی خویی با ابتکار خود موفق به طراحی و ساخت موتور خودرو با قابلیت استفاده همزمان بنزین و گاز در سال جهاد اقتصادی شده اند.

سازندگان این موتور در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران در خصوص اختراع خود گفتند: این موتور با مصرف همزمان سوخت های بنزین و گاز در پیستون های جداگانه عمل می کند، به طوری که همزمان در دو پیستون سوخت گاز و در دو پیستون دیگر بنزین مصرف می شود.

مخترعان جوان خویی، افزایش بیش از یک و نیم برابری عمر موتور خودرو و افزایش دو برابری قدرت موتور را از مزایای این اختراع ذکر کردند.

دو دانشجوی رشته مکانیک دانشگاه آزاد خوی با بیان اینکه طراحی و ساخت این موتور پنج ماه طول کشیده است، افزودند: برای ساخت این طرح 30 میلیون ریال هزینه شده است که در صورت تولید انبوه قیمت این اختراع به 25 میلیون ریال کاهش پیدا می کند.

مهم ترین ویژگی بارز موتور اختراعی این دو جوان خویی، کاهش 46 درصدی مصرف سوخت می باشد.

این طرح به عنوان دستاورد دیگر جوانان ایرانی در عرصه مکانیک به شماره  70913 به نام این دو جوان خویی در اداه کل ثبت شرکت ها و مالکیت های صنعتی کشور به ثبت رسید.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد