فرماندار: مصوبه هیات دولت شامل بازارچه مرزی "کوزه رش" نمی‌شود

مفرد 1390/06/22 , ساعت 11:01 چاپ مطلب
در پی اعلام شدن مصوبه دولت مبنی بر رای به تعطیلی 31 بازارچه مرزی غیر فعال کشور از جمله 2 بازارچه مرزی "کوزه رش" سلماس و اشنویه، فرماندار شهرستان سلماس، موضوع تعطیل شدن بازارچه مرزی "کوزه رش" سلماس را تکذیب کرد.

خوی (xoy.ir و khoyli.com)  - رازی - KapiKoy : "مرتضی نظری" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به این‌که مصوبه هیات دولت در رابطه با بازارچه‌های مرزی غیر فعال است، توضیح داد: بازارچه مرزی "کوزه رش" سلماس، هم اینک در دست ساخت است و تاکنون نیز هیچ ترددی از این مرز صورت نگرفته است.
 
وی با اشاره به این‌که مصوبه هیات دولت شامل این بازارچه نمی‌شود،‌ اظهار کرد:‌ ایجاد این بازارچه مرزی، سال 83 به تصویب هیات دولت رسیده است و تاکنون نیز هیچ گونه فعالیت تجاری در آن صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد:‌ منظور دولت از بازارچه‌های غیرفعال، آنهایی هستند که در گذشته در آن کالا رد و بدل می‌شد و هم اکنون به صورت غیر فعال درآمده‌اند.

فرماندار سلماس با بیان این‌که امروز با هیاتی از این شهرستان به سرپرستی بنده و حضور کارشناسانی از سه معاونت سیاسی اجتماعی، امنیتی و برنامه ریزی استانداری به کشور ترکیه سفر می کنیم، تاکید کرد: اگر دولت به‌دنبال تعطیلی بازارچه مرزی کوزه رش بود هیچ گاه اجازه ی سفر به ترکیه به ما داده نمی‌شد چراکه این سفر با هماهنگی وزارت امور خارجه کشور انجام می‌شود.

وی در رابطه با سفر این هیئت به استان "وان" ترکیه گفت: یکی از اصلی ترین مباحث قابل مطرح شدن در این سفر، امضای تفاهم نامه‌ای با والی وان در زمینه بازگشایی بازارچه مرزی "کوزه رش" - "گلینجک" خواهد بود.

نظری در خصوص این‌که ایجاد بازارچه مرزی "کوزه رش- گلینجک" هم اکنون در چه مرحله ای است؟ اظهار کرد:‌ اخیرا سفیر ایران در ترکیه در نامه‌ای به "آقا محمدی" معاون اقتصادی معاون اول رییس جمهور اعلام کرده است که وضعیت ساخت و ساز بازارچه مرزی "کوزه رش - گلینجک" در سمت ترکیه به خوبی پیش می رود و در سمت ایران نیز شاهد رفع مشکلات هستیم.

وی اضافه کرد: در سمت ایران نیز تاکنون چهار کیلومتر از روستای کوزه رش تا مرز که حدود 10 کیلومتر است را آسفالت کرده‌ایم و آسفالت 2.5 کیلومتر نیز از امروز آغاز می‌شود؛ بزودی 3.5 کیلومتر باقی مانده را نیز آسفالت خواهیم کرد.

فرماندار سلماس تاکید کرد: هیچ گونه مشکلی در رابطه با بازگشایی بازارچه "کوزه رش" سلماس وجود ندارد و بزودی شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد