تصویب محدوده ارومیه برای تبدیل این شهر به کلانشهر

مفرد 1390/06/22 , ساعت 10:27 چاپ مطلب
برعکس داعیه برخی از مسئولین استان آذربایجان غربی و شهرستان ارومیه در خصوص کلانشهر نامیدن این شهر ، چندی قبل بجای حکم کلانشهر حکم بزرگشهر از طرف دولت ابلاغ شد که موجب اعتراضاتی گردید. البته آقایان تمرکز گرا در راستای تحقق آرزوی دیرینه خود بیکار ننشستند و در همین راستا روز گذشته با تصویب گسترش محدوده شهر ارومیه و الحاق 800هکتار از اراضی اطراف شهر به محدوده شهری گام بلندی را برداشتند.

تصویب محدوده ارومیه برای تبدیل این شهر به کلانشهر xoy.ir وبلاگ خبری خویوبلاگ خبری خوی (xoy.ir و khoyli.com) - آذربایجان غربی: فارس نوشت : سید جواد محمودی عصر دیروز در حاشیه جلسه مدیریت شهری و روستایی که در خانه جوان ارومیه برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شورای عالی مسکن و شهرسازی که صبح امروز در ارومیه تشکیل جلسه داده بود مصوباتی در پی داشت که یکی از این مصوبات افزایش محدوده شهری ارومیه است.
وی با بیان اینکه براساس مصوبات این جلسه 800 هکتار به محدوده شهر ارومیه افزوده شد، تصریح کرد: صبح امروز شورای عالی مسکن و شهرسازی با حضور تمام اعضای این شورای در استانداری آذربایجان غربی تشکیل شد که در این جلسه کار کارشناسی در زمینه افزایش محدوده شهری ارومیه انجام گرفته است.
این مسئول با اشاره به رعایت ضوابط  و مقررات در این زمینه توسط شورای عالی مسکن و شهرسازی، افزود: این میزان اراضی اضافه شده به محدوده شهری ارومیه به صورت 27 منطقه شهری شناسایی شده بود.
محمودی اعلام کرد: بر این اساس ساکنان این مناطق 27 گانه از خدمات شهری و تاسیسات زیربنایی از قبیل راه مناسب، آب، برق، گاز، فضاهای آموزشی و بهداشتی  برخوردار می‌شوند و خدمات شهری به صورت قانونی به آن مناطق ارائه می‌شود.
ساعت 17 امروز خبرنگاران برای مصاحبه مطبوعاتی معاون عمرانی وزیر کشور دعوت شده بودند و با وجود استقبال خبرنگاران از این نشست خبری در ساعت مقرر، نشست خبری معاون عمرانی وزارت کشور تشکیل نشد.
ساعت 11 صبح امروز نیز شورای عالی مسکن و شهرسازی و ساعت 15 امروز جلسه مدیریت شهری و روستایی با حضور معاون عمرانی وزیر کشور در ارومیه تشکیل شد و با وجود اینکه خبرنگاران برای پوشش خبری این جلسات دعوت شده بودند از حضور خبرنگاران برای پوشش خبری این جلسات ممانعت به عمل آمد.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد