X
تبلیغات
پیکوفایل

وبلاگ خبری خوی

جهت پیگیری جدیدترین مطالب این وبلاگ به سایت www.xoy.ir - www.avrinian.com مراجعه فرمایید

دانشگاه بین المللی پردیس جلفا دانشجو می پذیرد

رئیس پردیس بین المللی ارس- جلفا گفت: پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز از مهر ماه سال آینده در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های مختلف فنی مهندسی، کشاورزی و علوم انسانی و علوم پایه دانشجو پذیرش خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اورین به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز ، سید حسین حسینی امروز در زمینه این موضوع افزود: گسترش فعالیت های آموزشی در سطح تحصیلات تکمیلی، ایجاد مرکز پژوهشی و تحقیقاتی در زمینه صنعت و رفع مشکلات صنایع کشور و منطقه، تشویق ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی متقاضی تحصیل در خارج از کشور در این پردیس و گسترش توسعه آموزش عالی کشور از جمله اهداف تاسیس پردیس در منطقه آزاد ارس است.
وی اضافه کرد: دانشگاه تبریز با ایجاد پردیس بین المللی در جهت ارتقای فعالیت های علمی و پژوهشی خود در سطح منطقه و جهان تلاش می کند.
حسینی پذیرش دانشجو در هر رشته در این دانشگاه را بر اساس بیوگرافی علمی داوطلبان ذکرکرد و بیان داشت: پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز آمادگی پذیرش دانشجو از کشورهای همسایه و جهان را دارد که البته اولویت خاصی هم به داوطلبان منطقه و کشور قایل خواهد شد.
بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، وی خاطر نشان کرد: دانشگاه تبریز برای تدریس در پردیس بین المللی ارس علاوه بر اساتید دانشگاه تبریز و دانشگاه‌های استان و داخل کشور از اساتید ایرانی مقیم خارج از کشور و نیز اساتید مجرب خارجی به ویژه از دانشگاه‌های مالزی و کشورهای خاورمیانه بخصوص ترکیه بهره خواهد گرفت.
رئیس پردیس بین المللی ارس- جلفا در پایان از مسئولان استان و کشور خواست تا در راه اندازی پردیس، دانشگاه تبریز را یاری دهند.
براساس این گزارش، منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس به مرکزیت شهرستان جلفا در 137 کیلومتری تبریز و در حاشیه رود ارس و همسایگی جنوبی با کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان قرار دارد.